Rześka woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda to pierwocina życia, niemniej jednak przez zanieczyszczanie otoczenia oraz występujące w nim toksyny oraz ona staje się prawdopodobnym zagrożeniem dla istnienia i dobrego samopoczucia człowieka. Dlatego również każda woda, którą wydobywa się z różnorakich źródeł musi przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to rutynowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak ulepszenie jakości wody, aby ta spełniała wszystkie określone prawem wzorce oraz nie stwarzała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, jakie powinny nastąpić po sobie, żeby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: natlenianie, jakie natlenia wodę i usuwa rozpuszczone w niej niekorzystne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka usuwa zagrożenia chorobotwórcze takie jak drobnoustroje, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to stosowane jest przede wszystkim wtedy, kiedy woda ma być zagospodarowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w obszernej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiego powodu tak się dzieje? Powód jest typowy: rozmaite ujęcia wodne znamionuje przeróżny poziom oraz typ zanieczyszczeń, w następstwie tego także inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, albowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *