Metoda na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszędobylski internet, jak wszelkie zdobycze technologii z których korzystamy ma własne plusy jak oraz minusy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć sporo korporacji proponujących nam własne usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak w istocie nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy towar. Na szczęście wolno temu zaradzić i nie tracić drogocennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi oznaczać, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w obszernej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracownicy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy także innych firm. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności i mało kto ma na nie chętkę lub ewentualnie czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać i spowodować co to za numer – kto chciał się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiej przyczyny warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to złośliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest praktyczna także wskutek tego, iż coraz to częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być tragiczne w skutkach dla portfela. Nieraz bo są to numery oszustów, których projektem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, które notabene przeważnie są de facto drogie. W pewnych sytuacjach i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w pokrewne skutki. Warto wobec tego posiadać się na baczności oraz spowodować czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym o wiele bardziej, że ma się możliwość zrobić to ekspresowo oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *