SimCity niezwykłość rozrywki

Wszyscy, którzy są zapaleńcami różnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością prawidłowo zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta kultowa już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą kultową i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to trudne, w następstwie tego, że gra ta w wielu przypadkach dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej kultowej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta przenigdy tak naprawdę nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa nadzwyczaj wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta tak rzeczywiście może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (samodzielnie możemy nadawać im nazwy, wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Istotne jest wobec tego to, żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na wypoczynek czy na spożywanie poszczególnych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednak naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry absolutnie nowych Simów, kolejny raz przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest ona albowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grę bardzo interesującą i wciągającą. Wszelkie tworzone przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymi przedmiotami – przetestuj także SimCity BuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry komputerowej był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak gigantycznej popularności. „The Sims” jest wobec tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła nadzwyczajny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *